Get Adobe Flash player 

Leul continuă să se aprecieze în faţa euro

Banca Naţională a României (BNR) a stabilit joi (11 februarie 2010) un curs de referinţă de 4,1071 lei pentru un euro, în scădere 0,71 de bani (0,17 la sută) faţă de şedinţa anterioară, când moneda naţională a fost cotată la 4,1142 lei.

Leul a câştigat teren şi în faţa dolarului american, BNR stabilind un curs de 2,9849 lei pentru un dolar, în creştere cu 0,32 bani (0,10 la sută), comparativ cu valoarea de 2,9817 lei consemnată miercuri. Gramul de aur a fost cotat, joi, la 103,5929 lei, în creştere cu 3,78 bani (0,36 la sută), comparativ cu valoarea stabilită în şedinţa de miercuri, respectiv 103,2150 lei.

 

1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 Stele (Ne-evaluat încă)
Loading ... Loading ...
Trimite prin email Trimite prin email

Comentează acest articol

*

NOTA: Va rugam sa folositi un limbaj decent in comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul financiarul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.