Omul care a prezis că lumea se sfârşeşte la 21 mai este de negăsit. Afacerea „Apocalipsa“ i-a adus peste 72 de milioane de dolari

Omul care a prezis că lumea se sfârşeşte la 21 mai este de negăsit. Afacerea „Apocalipsa“ i-a adus peste 72 de milioane de dolari

- Pastorul american Harold Camping, cel care a prezis că sfârşitul lumii va avea loc la 21 mai, este de negăsit, iar postul său de radio difuzează muzică religioasă şi sfaturi, toate înregistrare înainte de 21 mai, scrie Adevărul

Bătrânul Harold Camping, în vârstă de 89 de ani, şi organizaţia religioasă pe care o conduce, Family Radio, au anunţat că sfârşitul lumii vine la 21 mai 2011, iar multă lume a crezut că acest lucru chiar va avea loc. Pastorul american a precizat că un cutremur cum n-a mai avut loc până acum va lovi întreaga lume exact la 7.000 de ani de la Potopul Biblic, bazându-se pe anumite scrieri din Biblie. Mesajele organizaţiei au apărut pe panouri publicitare din întreaga lume, inclusiv România.

Compania lui Camping a început să adune, din momentul în care a anunţat sfârşitul lumii va sosi, donaţii de la credincioşii din întreaga lume, iar banii au fost strânşi până la 21 mai. Conform presei internaţionale, Family Radio este evaluată la 72 de milioane de dolari, iar în urma „afacerii Apocalipsa” este posibil ca valoarea sa să fi crescut până la 120 de milioane.

 

Publicitate

 

1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 Stele (Ne-evaluat încă)
Loading ... Loading ...
Trimite prin email Trimite prin email

2 Comentarii

  1. zuz

    nu fiti nebuni!
    daca ati fraierii prostii de 72 de mil $ ati mai sta la discutie si nu ati taia-o undeva unde e cald si bine?

  2. marcel

    grea lupta cu prostia , mai ales ca mama prostilor este insarcinata tot timpul :)

Comentează acest articol

*

NOTA: Va rugam sa folositi un limbaj decent in comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul financiarul.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.